Amazon Türkiye'ye Açıldı! Üstelik Kargolar Ücretsiz!

Dünya genelinde en çok tercih edilen alışveriş sitelerinden olan Amazon Türkiye'ye özel hizmet vermeye başladı. İşte konu ile ilgili detaylar.

Amazon için uzun zamandan beri Türkiye'ye yönelik bir hamle yapılması beklenirken yapılan resmi açıklamalarda Türkiye için özel hizmetlerin başlatıldığı belirtildi. Türkiye'ye özel Türkçe dil seçeneğinin de sisteme eklenmesi sayesinde vatandaşların sorun yaşamadan alışverişlerini Amazon üzerinden yapabilmesi mümkün hale gelirken üstelik Türkiye'ye özel ücretsiz kargo seçeneği de eklendi.

Ücretsiz Kargo!

Yapılan açıklamalarda 49 Euro ve üzerindeki tüm alışverişlerde kişilerin ücretsiz kargo imkanından yararlanabileceği ifade edildi. Özellikle ücretsiz kargo imkanının sunulması ve yapılacak alışverişlerin genelde yüksek ücretlerde olması kişilerin kargo konusunda sorun yaşamasını önleyecek.

Türkçe Destek Verilecek

Yapılan resmi açıklamalarda Amazon üzerinden yapılacak alışverişlerde destek alınması gerektiği durumlarda da yine Türkçe olarak desteğin sunulacağı belirtildi. Bu doğrultuda Türkçe eposta ve telefon desteği sayesinde kişilerin sorun yaşamadan Amazon üzerinden işlemlerini yapabilmesi mümkün olacak. Konu ile ilgili yapılan açıklamalar sonrasında özellikle Türkiye'deki kullanıcıların bu duruma oldukça sevindiği görülürken yapılacak operasyonların Amazon için ne kadar gelir sağlayacağı merak ediliyor. Dünya genelinde güven sağlamayı başaran ve en çok kullanılan internet sitelerinden birisi olan Amazon tarafından Türkiye’ye yönelik hamlenin gelmesi Türkiye’deki alışveriş sektörünü de etkileyebilir.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları