Amazon'da Hedef Orta Doğu

Amazon için son dönemlerde farklı planlamalar yapılırken özellikle Orta Doğu'ya yönelik yeni bir girişimin yapılacağı belirtildi.

Ali Baba ile dünya genelinde bir rekabet içerisinde bulunan Amazon bu konuda piyasadan daha fazla pay alabilmek adına rakibine karşı önemli projeler üretiyor. Öyle ki yapılan açıklamalarda Orta Doğu'ya girme kararının alındığı belirtildi.

Operasyon Alanı Genişliyor

Orta Doğu'ya giriş yapacak olan Amazon böylece daha fazla bir ilgi görecek ve satışlarını da arttırma imkanı elde edecek. Dünya çapında önemli bir marka haline gelebilmek adına pek çok farklı pazara giriş yapan Amazon Ortadoğu'yu da kapsam altına alınırken Orta Doğu'ya giriş konusunda özellikle rakiplerin çalışmasının çok etkili olduğu tahmin ediliyor.

Öyle ki rakiplerin bölgede önemli çalışmalarının olmaması halinde Orta Doğu'ya giriş yapılması beklenmiyordu. Fakat bölgede çok önemli markaların gelişmesi ve büyüme göstermeye başlaması Amazon'un da bu konuda çalışma yapmasına sebep oldu. Amazon’un Orta Doğu’da ofis olarak yer bakmaya başladığı belirtilirken burada açılacak olan merkezler sayesinde destek sağlanacağı gibi operasyonlar sürdürülebilecek. Suudi Arabistan, Mısır gibi bölgelerin Amazon üzerinden satış işlemlerini gerçekleştirilmesi web siteye katkı sağlaması Ortadoğu adına büyük bir önem taşırken önümüzdeki günlerde resmen bu sürecin başlatılması bekleniyor.

Amazon tarafından yapılacak çalışmalar ile birlikte Orta Doğu'daki online alışveriş seçenekleri çok daha gelişmiş olacak ve kişilere farklı seçenekler sunulabilecek.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları