App Store'de Temizlik Devam Ediyor!

Apple tarafından yapılan resmi açıklamalarda App Store üzerinde ciddi bir temizliğe başlandı ve bu doğrultuda 47 bin 300 uygulamanın mağazadan silindiği belirtildi.

Apple, App Store adı verilen mağazasını geliştirebilmek adına çalışmalarını sürdürürken pek çok yeni güncelleme ile uygulama daha iyi bir hale getirilmeye çalışılıyor. Mağazada bulunan pek çok zararlı uygulamanın sistemden silinmesi ve kullanıcıların daha iyi bir market deneyimi elde edebilmesi adına Apple çalışmalarını aksatmazken resmi açıklamalar ile bilgi vermeyi de ihmal etmiyor.

App Store’de Güncel Olmayan Uygulamalar Silindi

Konu ile ilgili yapılan açıklamalarda iOS işletim sisteminde kullanılması amacıyla sunulan 47 bin 300 uygulamanın Apple tarafından silindiği belirtildi. Bu bakımdan oldukça yüksek oranda olan bu silme işlemleri ile birlikte App Store da rahatlatılmış oldu. Her ay ortalama 14 bin uygulamanın App Store'den kaldırıldığı belirtilirken kaldırılan uygulamaların büyük bir bölümü eğlence kategorisine ait.

Yapılan açıklamalarda özellikle uygulamaların büyük bir bölümünün 2015 yılının Mayıs ayından beri güncellenmediği ve bu nedenle güvenlik ve diğer kriterler doğrultusunda uygulamaların sistemden kaldırıldığı belirtildi. Şu anda 2 milyondan fazla uygulamanın yer aldığı App Store oldukça kalabalık olduğu gibi kullanıcıların istediği bir uygulamayı bulması da uygulama sayısının fazla olması nedeniyle zor. Bu bakımdan daha iyi bir hizmetin verilebilmesi adına Apple tarafından temizlik işlemlerine devam edileceği belirtildi.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları