Apple Hello Again Dedi!

Geçtiğimiz aylarda yapılan tanıtımlar ile birlikte kullanıcılar ile bir araya gelen Apple dün akşam yeni bir etkinlik daha gerçekleştirdi.

Yeni etkinlikte MacBook Pro ve MacBook Air adı verilen yeni modelleri ile kullanıcılara ulaşmayı başaran Apple, yeniden merhaba derken tanıttığı modellerde üst seviyedeki donanımlarıyla dikkatleri üzerine çekti. Özellikle yeni MacBook Pro modelinin üst tarafında konumlanan Touch Bar bölümü kişilerin tüm işlemlerini daha kolay bir şekilde yapmasını sağlıyor.

Touch Bar Ne İşe Yarıyor?

Klasik ses açma ve kapatma gibi pek çok fonksiyonu bulunan Touch Bar bölümünde üstelik dokunmatik bir yapının kullanılması da kolay bir kullanım sağlıyor. Kişiler emoji gönderme işlemlerini dahi bu ekran üzerinden yapacakları küçük dokunuşlar ile gerçekleştirilecek ve böylece kolay bir şekilde mesajlaşma imkanı elde edebilecek.

Güvenlik İhmal Edilmedi

Parmak izi teknolojisinin de kullanılması kolay bir şekilde güvenliğinin sağlanması ve aynı zamanda Apple Pay gibi ödeme sistemlerinin de kullanılmasını sağlıyor. Farklı özellikleri bulunan MacBook serisinde önceki versiyonlara göre de büyük bir gelişme sağlanmış durumda. Yapılan tanıtımlarda bu konuda detaylı bilgiler verilirken yeni modelin önceki versiyonlara göre yüzde 67 daha parlak ve kontrast özelliğinin olacağı ve yüzde 25 daha fazla rengin destekleneceği belirtildi. Bu açıdan bakıldığında cihazda yapılan donanımsal değişikliklerin yanı sıra kalite ve görüntü konusunda önemli bir gelişme sağlanmış.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları