Apple Ücretsiz Kodlama Dersi Verecek

Apple tarafından yapılan açıklamalarda ücretsiz olarak kodlama dersi verileceği belirtildi. İşte konu ile ilgili detaylar.

Bilgisayar Bilimleri Eğitim Haftası kapsamında dünya genelindeki çok farklı etkinlik düzenlenirken Apple da bu etkinliklere destek verme kararı aldı. 5 Aralık ile 11 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirilecek kodlama haftası sayesinde kişiler Apple mağazalarında ücretsiz kodlama dersi alacak.

487 Apple Mağazasında Eğitim Verilecek

487 Apple mağazasının tümünü kapsayan bu etkinlik sayesinde kişiler bilgisayar bilimleri ve temel bilgiler gibi pek çok farklı bilgiyi öğrenebilecek. Apple tarafından verilecek eğitim sayesinde pek çok farklı bilgiye ulaşması ve kendini geliştirmesi de mümkün olacak. Grup aktivitelerinden bire bir derse kadar pek çok farklı etkinlik bu tarihler arasında Apple mağazalarında gerçekleştirilecek.

Eğitimlerin ücretsiz olması bu konuda büyük bir imkan yaratırken Apple tarafından düzenlenecek etkinliklere ilginin oldukça fazla olması bekleniyor. Özellikle kurs almak için yeterli bütçesi bulunmayan kişilerin başlangıç için bu tip ücretsiz eğitimler ile iyi bir temel eğitimi alması mümkün. Bu bakımdan Türkiye'nin de dahil edileceği eğitim günlerde dünya genelinde pek çok farklı çalışma gerçekleştirilecek.

Katılımcılara yapılan açıklamalarda başvuru süreci ile ilgili detaylar paylaşılmazken önümüzdeki günlerde bu konudaki tüm detayların paylaşılması bekleniyor.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları