Apple'da Mağaza Payı Düşüyor!

Apple hakkında yapılan açıklamalarda özellikle video servislerine yönelik yeni bir düzenlemenin yapılabileceği belirtildi.

Apple App Store üzerinden yayınlanan video servislerinde yüzde 30'luk bir mağaza payı alırken bu mağazada payında yüzde 15'lik bir indirme gidilebileceği ve böylece artık video servislerinden sadece yüzde 15 oranında mağaza payının alınabileceği belirtildi. Video servislerinin giderek daha fazla popüler hale gelmesi bu konuda servislerin daha farklı alanlarda da yer almasını sağlıyor.

Apple, App Store üzerindeki video içerikler sunan servisleri kaybetmemek adına özel bir düzenleme üzerinde çalışmalarını sürdürürken bu düzenlemeyle birlikte video servisleri artık daha az mağaza payları ödeyerek daha fazla gelir elde etme imkanı bulacak.

Maliyetler Yüzde 50 Azalacak

Yüzde 30 yerine yüzde 15'lik bir mağaza payı ödenmesi Apple Store masraflarını yüzde 50 oranında düşürecek. Bu bakımdan firmalar için yeni düzenleme oldukça cazip bir seçenek yaratıyor. AppStore hakkında gelen bilgilerde bugüne kadar özellikle mağazalarının yüksek paya sahip olması ciddi tepki çekerken indirime gidilmesi de video servislerinin dışındaki uygulama ve oyunlar için beklenti yarattı. Bu bakımdan video servislerine yönelik yapılacak düzenleme sonrasında aynı düzenlemelerin diğer uygulamalar için uygulanıp uygulanmayacağı merak ediliyor.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları