Galaxy Note 7 Zararı Ne Kadar? İşte Resmi Rakamlar!

Samsung tarafından resmi açıklamalar yapılırken açıklamalarda özellikle Galaxy Note 7 ile birlikte yaşanan zarar belirtildi.

Samsung Galaxy Note 7 modellerinde yaşanan sorunlar sebebiyle ciddi bir zarar yaşarken zarar ile ilgili bugüne kadar pek çok farklı spekülasyon gündemde yer almıştı. Özellikle bu konuda Samsung'un herhangi bir açıklama yapmaması farklı rakamların konuşulmasına neden olurken tüm bu iddiaların sona ermesi ve gerçek durumun ortaya çıkması adına Samsung resmi bir açıklama yaptı.

Yapılan açıklamada özellikle üçüncü çeyrek içerisinde 2.3 milyar dolarlık bir zararın beklendiği ifade edildi. Geri çağrılan iki buçuk milyon cihaz nedeniyle özellikle 2016’nın üçüncü ve dördüncü çeyreklerin de zarar yaşayan Samsung 2017’nin ilk çeyreğinde de bu zararın devam etmesini öngörüyor. Bu doğrultuda Galaxy Note 7’nin şirketi olan zararı toplamda 5 milyar dolara dahi aşabilecek durumda.

İddialar Asılsız!

Geçtiğimiz günlerde gündemde yer alan haberlerde özellikle Samsung'un 17 ve 20 milyon dolar gibi bir zarara yaşayabileceği açabileceği ifade edilirken burada sözü edilen rakamların oldukça yüksek olduğu ve gerçekleri yansıtmadığı da görüldü. Samsung tarafından resmi açıklamaların yapılması bu konudaki tüm tartışmaları sona erdirdi. Resmi rakamların paylaşılarak zararın belirtilmesi bu bakımdan oldukça önemli görülüyor

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları