Huawei 2016'da Ne Kadar Sattı?

2016 yılını iyi bir şekilde geçirmeyi başaran Huawei resmi satış rakamlarını da paylaştı.

Huawei 2016 yılında yüksek bir ilgi görürken, bu ilgi satış rakamlarının da günden güne artmasını sağladı. Uzun zamandan beri markanın 2016 yılı içerisinde ne kadar telefon sattığı merak edilirken yapılan son açıklamalar ile birlikte telefon sevkiyatı hakkında da oldukça önemli bilgilere ulaşıldı.

Yapılan açıklamalarda sadece Huawei P9 modelinin piyasaya çıktıktan sonra beş ay gibi bir sürede 6 milyon sattığı ifade edilirken, Honor 8 modelinin bir buçuk milyona ulaştığı açıklandı. Bu bakımdan sadece iki telefon ile yedi buçuk milyon gibi bir satış rakamına ulaşmayı başaran Huawei, diğer modelleri ile birlikte böylece yüksek bir satış rakamına ulaşmayı başardı.

100 Milyonu Geçti!

Yapılan açıklamalarda tüm modeller ile birlikte Huawei’nin 100 milyondan daha fazla telefon satışını gerçekleştirdiği ve 2016 yılını bu sayede iyi bir şekilde geçirdiği belirtildi. 2016’nın kalan bir buçuk ayında ise beklentiler 10 milyon daha cihazın satılması yönünde. Özellikle yapılan yeni tanıtımlar ile birlikte kullanıcıların 10 milyon telefon daha alması Huawei'nin 2016 yılını yüzde 10’a varan bir artış ile tamamlamasını sağlayacak. Bu bakımdan marka 2016 yılında hedeflerini daha da arttırırken sektördeki de durumunu geliştirmeyi başarabilecek.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları