Huawei Hedefi Büyüttü: Apple'ı Geçeceğiz!

Dünya genelinde en çok tercih edilen üçüncü üretici durumundaki Huawei dünya liderliğini istiyor.

Huawei iş grubu CEO’su tarafından yapılan resmi açıklamalarda özellikle beş yıllık süre içerisinde Huawei’nin Apple’ı geçerek sektörde lider olacağı belirtildi. Oldukça iddialı olan bu açıklamalar teknoloji dünyasında oldukça ilgi çekerken yapılan açıklamalarda aynı zamanda iki yıllık bir süre içerisinde Samsung'un da geride bırakılabileceği belirtildi.

Yatırımların Meyvesi Toplanıyor

Son dönemlerde yaptığı yatırımlar ile üretimlerini artıran ve sektörden daha fazla pay almaya başlayan Huawei, 2016 yılında oldukça etkili satış operasyonu gerçekleştirdi. Yapılan resmi açıklamalarda Huawei’nin 2016 yılı üçüncü çeyreği itibariyle 33.6 milyon cihazı ürettiği belirtilirken aynı dönem içerisinde Apple 45 milyonluk bir üretim gerçekleştirdi. İki firma arasındaki farklar oldukça azalırken Samsung'un yaşadığı handikap Huawei için ikincilik şansını daha da arttırıyor.

Galaxy Note 7 modelleri nedeni ile kullanıcıların büyük bir bölümünü kaybetme durumda kalırken Samsung sektörde büyük bir boşluk yarattı. Arkadan gelen Huawei’nin Samsung geçmesi ve iki yıllık bir süre içerisinde bunun gerçekleşmesi mümkün görünüyor.

Huawei CEO’su tarafından yapılan bu açıklamaların ardından uzmanlar değerlendirmelerinde mevcut mobil ortamın bunun için uygun olduğu belirtildi. Bu açıdan Huawei sektörde hedeflerine giderek arttırırken beş yıllık sürenin sonunda markalar arasındaki durumun ne olacağı da merak ediliyor.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları