İbre Apple'a Karşı Microsoft'tan Yana Mı?

Apple tarafından piyasaya sunulan MacBook Pro modelleri kullanıcılar tarafından sevilse de kullanım istatistiklerine dair farklı iddialar ortaya atıldı.

Bilgisayar ve işletim sistemi konusunda Apple ile Microsoft arasında yaşanan rekabet oldukça farklı gelişmelere sahne oluyor. Geçtiğimiz günlerde yapılan resmi açıklamalar ile birlikte Apple’dan resmi bir hamle gelirken MacBook Pro modelleri piyasaya sunulmuştu. Kullanıcıların başlangıçta ilgisi oldukça fazla olsa da son dönemlerde farklı tartışmalar yaşanmaya başladı.

Microsoft’tan İddialı Açıklamalar

Microsoft tarafından yapılan son açıklamalarda kullanıcıların Microsoft’a geçmeye başladığı ve Apple'ı terk ederek Windows işletim sistemini tercih ettiği öne sürüldü. Apple cihazlarının terk edilmesi Microsoft için cazip bir seçenek yaratırken bu iddiaların şu anda Microsoft tarafından dile getirilmesi farklı soru işaretleri yaratıyor. Buna karşın Microsoft söylemlerinde oldukça iddialı ve bu konuda açık bir şekilde düşüncelerini dile getirmekten de kaçınmıyor.

Apple Yanıt Vermedi

Microsoft tarafından gündeme getirilen bu konular için şu ana kadar Apple cephesinden herhangi bir açıklama gelmedi: Fakat mevcut açıklamaların ardından iki firmanın bu konuda karşı karşıya gelmesi ve ciddi bir tartışma içerisine girmesi de mümkün düzgün görünüyor.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları