LG'de Zarar Devan Ediyor!

Mobil sektörde işleri yolunda gitmeyen LG, üçüncü çeyrekte oldukça kötü bir durum ortaya koydu.

Farklı modelleriyle piyasaya giriş yapsa DA bir türlü kullanıcılardan istediği ilgiyi göremeyen LG, mobil sektörde giderek kötü bir çizgi çiziyor. Üçüncü çeyrek raporlarının açıklanmasıyla birlikte gelir kaybının giderek arttığı görülen LG için üçüncü çeyrekte itibariyle yüzde 23’lük oranda bir kayıptan söz ediliyor.

13.5 Milyon Cihaz Satıldı

Yaşanan kaybın devam etmesi zararın daha da fazla yaralar açmasına neden olacak. Açıklamalarda üçüncü çeyrek itibariyle satılan telefon miktarının 13.5 milyon olduğu belirtilirken, bu satıştan elde edilen gelir 2.3 milyar dolar. Fakat düşen satışların verdiği zarar markaya ciddi anlamda bir kayıp yaşattı.

Yüzde 23'lük kayıp ile birlikte LG sektörde daha kötü bir duruma gelirken özellikle yeni çıkacak modeller için umutlar yükseltildi. Piyasaya yeni çıkacak olan telefon modellerinin kullanıcılar tarafından ilgi görmesi markanın işlerini biraz daha yoluna sokmasını sağlayacak. Fakat istenen ilginin görülmemesi halinde ise LG sektörde zarar açısından çok daha zorlu bir sürece girecek. Özellikle LG V20 modelinin tanıtımları ile birlikte cihazın oldukça dikkat çekmesi ilginin satışlara yansıması konusunda marka için büyük bir beklenti yaratmış durumda.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları