Microsoft'ta Surface Desteği

Microsoft 2017 yılına ait yaptığı ilk çeyrek finansal raporlamasında güncel ekonomik durumu ile ilgili önemli veriler paylaştı. Surface modelleri ve ofis programları Microsoft yükselten önemli gelir kalemleri oldu.

Microsoft son dönemlerde yeni modelleri ve uygulamaları ile sektörde yer almaya devam ederken özellikle Surface serisi ile birlikte sektörde önemli bir yere sahip olmuştu. Microsoft tarafından yapılan çalışmalar ile birlikte aynı zamanda ofis için de pek çok önemli yenilik geliştirilirken paylaşılan son bilgilerde firmanın 4.7 milyar dolar gibi oldukça yüksek bir kar oranına ulaştığı belirtildi.

Gelir 20 Milyar Doları Geçti

Yapılan açıklamalarda 20.5 milyar dolarlık bir gelirin elde edildiği belirtilirken bu gelirin dörtte bir oranındaki bölümü ise net kar olarak aktarıldı. Geçtiğimiz dönemlere göre özellikle akıllı bulut servislerinin daha fazla kullanıldığı görülürken bu alanda yaşanan artış yüzde 8 olarak belirlendi ve bu da gelirlerin artmasına önemli bir katkı sağladı.

Ofis gelirlerinde de bireysel ve kurumsal olmak üzere iyi bir artış yaşayan Microsoft, bu gelişmeler ile birlikte gelirlerini arttırma imkanı elde etti. Microsoft’un gelirlerini attıran diğer kalemler arasında Xbox adı verilen oyun konsolu ve piyasaya sunulan yeni bilgisayar modelleri yer aldı. En büyük artış SurFace adı verilen bilgisayar serisinde yaşandı.

Tüm bu bilgiler doğrultusunda Microsoft son dönemlerde yaptığı hamleler ile birlikte önemli bir atılım gerçekleştirirken 2017 yılının 2016 yılına göre çok daha etkin bir şekilde geride bırakılması bekleniyor.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları