Oppo ABD'ye Giriş Yapabilir

Oppo’nun 2016 yılının sonuna kadar ABD'de akıllı telefon satmaya başlayabileceği belirtildi. İşte detaylar.

Oppo akıllı telefonlarını Çin dışındaki birçok ülkede satmasına rağmen, şirket resmi olarak Amerika Birleşik Devletleri'nde bulunmuyor. Bununla birlikte, Oppo'nun dünyanın en zor pazarlarından birine girmesi beklendiği için önümüzdeki aylarda bu durumda değişiklik yaşanması bekleniyor.

Oppo’yu Tanıyor Musunuz?

Bazılarınız Oppo hakkında bilgi sahibi olmayabilir, ancak Çin'deki Huawei, Lenovo ve Xiaomi'yle yarış içerisinde olan markalardan birisi olan Oppo özellikle üçüncü çeyrekte Çin'de bir numaralı akıllı telefon üreticisi olmayı başardı. Küresel olarak dördüncü büyük akıllı telefon satıcısı haline gelebilmek adına çalışmaların devam ettiği Oppo’da şu anda temel hedef ABD gibi önemli pazarlara da giriş yaparak kullanım oranlarını arttırmak.

ABD Hedefinde Çok Ciddi!

Kaynaklara göre, Oppo bu yılın sonuna kadar kendi akıllı telefonlarını Birleşik Devletlerde satmaya başlayacak. Çinli şirket akıllı telefonlarının yurtdışı pazarlarındaki sevkiyatlarını artırmayı planlıyor ve ABD Oppo için ana hedeflerden biri.

ABD’de Blu-Ray Oynatıcı Satıyordu!

Oppo, Blu-ray oynatıcılarını uzun bir süredir sattığı ABD pazarında satarak ABD için deneyim elde etmişti. Bununla birlikte, akıllı telefonlar söz konusu olduğunda, Oppo ABD'deki yüksek performanslı kameralı telefonlarına güveniyor ve yüksek satışları hedefliyor. Hedefte ise en iyi akıllı telefonlarla ABD pazarına sızmak. Rekabetçi fiyatlarla giriş yapılması halinde Çinli şirketin bir şansı olabilir.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları