Oyun Satan Ünlü Firmalara Ceza!

Rekabet Kurumu tarafından yapılan açıklamalarda oyun satıcılarına yönelik ciddi bir incelemenin yapıldığı ve güncelleme kapsamında pek çok firmaya ceza kesildiği belirtildi.

İnternet üzerinden oyun satan firmaların takip altına alındığı uzun zamandan beri bilinirken konuyla ilgili yapılan son açıklamalarda firmalara yüksek oranlarda cezaların kesildiği belirtildi.

Cezalar Yüksek!

Rekabet Kurumu tarafından yapılan yazılı açıklamada Teknosa gibi pek çok firmaya verilen ceza bundan sonraki süreç içerisinde de ciddi bir düzenlemenin yapılmasını zorunlu kıldı. Uzun zamandan beri markalar için soruşturma sürdürülürken soruşturmaların sonlanması ile birlikte sonuçta açıklandı.

Yapılan açıklamada 4054 sayılı kanunun 4’üncü maddesinin ihlal edildiği açık bir şekilde belirtilirken bu firmalara para cezası verilmesinin mevzuatlarda yer aldığı ve bu doğrultuda da para cezasının verildiği belirtildi. Doğan Müzik Kitap, Vatan Bilgisayar gibi pek çok markanın bulunduğu listede 6 farklı firmaya yüksek fiyat nedeniyle ceza kesildi. Rekabet Kurumu tarafından yapılan açıklamalardan ceza aldığı belirtilen firmalar ve alınan cezaları ne kadar oldu söyle;

Doğan Müzik Kitap Mağazacılık Pazarlama A.Ş.’ye 2.307.544,54 TL

Gold Teknoloji Marketleri San. ve Tic. A.Ş.’ye 1.489.549,58 TL

Kliksa İç ve Dış Ticaret A.Ş.’ye 1.192.116,00 TL

Vatan Bilgisayar San. ve Tic. A.Ş.’ye 10.363.565,71 TL

Aral Oyun Konsol ve Aksesuar Tic. A.Ş.’ye 863.538,50 TL

Teknosa İç ve Dış Ticaret A.Ş.’ye 7.651.563,82 TL.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları