Samsung Tizen Geliştiricilerine Para Verecek

Samsung tarafından yapılan yeni açıklamada özellikle Samsung tarafından geliştirilen Tizen işletim sistemi için davet yapıldı.

Samsung bir yandan Android işletim sistemini kullanarak telefonlarını kullanıcılar ile buluştururken bir yandan da Tizen adı verilen yeni işletim sistemi ile ilgili çalışmalarını sürdürüyor. Pek çok farklı cihazında Tizen işletim sistemine yer vererek kendi işletim sisteminin daha fazla kişi tarafından kullanılmasını sağlayan Samsung bu konuda oldukça iddialı. Öyle ki yapılan paylaşımlarda Tizen işletim sisteminin daha fazla kullanılması ve işletim sistemine daha fazla yer verilebilmesi içinü geliştiricilere çağrı yapılmış durumda.

Tizen İçin Para Verilecek

Samsung tarafından yapılan bu çağrı şu anda karşılık bulmasa da Samsung'un Tizen’in daha fazla geliştirme konusunda kararlı olduğu görüldüi. Paylaşımlarda Tizen işletim sistemi için özellikle geliştiricilere para ödemesi yapacağını duyuran Samsung teşvik programı kapsamında 10 bin dolara kadar ödeme yapabilecek. Geliştiricilerin Tizen işletim sistemini kullanarak yapacağı uygulamalarda ilk yüzde bulunan tüm uygulama geliştiricilerine 10 bin dolar ödenecek. Üstelik 10 bin dolar kişi başına ödenecek olan ödül tutarı. Bu bakımdan Samsung tarafından yapılan çağrının karşılık bulması ve uygulama geliştirilerek Tizen işletim sistemine yönelik çeşitli geliştirmelerin yapılması bekleniyor.

Ödül ve teşvik programı ile birlikte bu konuda daha iyi bir gelişme elde etmek isteyen ve gelişmeyi hızlandırmak isteyen Samsung bu konuda dünya genelinde ilgi çekmeyi başarmış durumda.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları