Samsung'a Bir Darbe De Borsadan

Samsung'a bir darbe de borsadan geldi. İşte yapılan son açıklamalarının ardından Samsung'un borsada yaşadığı düşüş.

Samsung piyasaya sunduğu son telefon modelleri ile birlikte yüksek satış rakamlarını hedeflese de telefonların kullanılmaya başlanmasının ardından ciddi bir sorunun olduğu ortaya çıktı. Telefonların bataryalarında yaşanan sorunlar telefonların patlaması ile sonuçlanırken bu patlama olayları nedeniyle Samsung yaptığı bir açıklama ile iade işlemlerine başlanacağını duyurmuştu.

Kullanıcılar iade ile telefonların sorunsuz versiyonlarını teslim alırken Samsung'un yaptığı çalışmalarda sorunları çözemediği ve yenilenen modellerin de patlamaya başladığı öğrenildi. Bu gelişmelerin yaşanmasının ardından ise yeni bir açıklama yapılarak üretimlerin durdurulduğu ve yeni telefonların üretilmeyeceği belirtildi.

Borsada Sert Düşüş

Bu açıklamanın ardından ise piyasalarda oldukça hareketli bir dönem yaşandı. Samsung'un piyasa değerlerinde çok ciddi bir düşüş yaşanırken son ayların en sert düşüşü görüldü. Yapılan son resmi açıklamalarda yüzde 8’lik bir kayıp yaşandığı belirtildi.

Samsung'un hisse değerlerinde yaşanan bu yüzde 8’lik kayıp markanın borsada da ciddi bir zarar görmesine neden oldu. Konu ile ilgili yapılan uzman yorumlarında ise Samsung'un kullanıcıları rahatlatacak açıklama yapması gerektiği konusunda görüş beyan edildi. Bu açıdan kullanıcıların yeni bir Samsung cihaz satın alırken hakkında herhangi bir şüphe duymaması adına Samsung'un yaşanan sorunlara dair kabul edilebilecek bir sebep sunması ve aynı zamanda cihazlarda yaşanan sorunları gidermesi gerekiyor. Aksi halde Samsung yaşanan bu durum sonrasında satış rakamlarının giderek düşmesine ve kullanıcılara Samsung marka alma konusunda ciddi soru işareti oluşmasına neden olabilir.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları