Samsung'tan Türkiye’ye Hastane Ve Okul!

Dünya genelinde faaliyetlerini sürdüren Samsung için önemli pazarlardan bir tanesi de Türkiye'ye. Gelen son bilgilerde Güney Koreli teknoloji devinin Gaziantep'te özel bir hastane ve okul açacağı duyuruldu.

Samsung tarafından yapılan son açıklamalarla Türkiye için oldukça önemli bir gelişme duyuruldu. Yapılan görüşmeler dahilinde Gaziantep ve Suruç bölgelerinde okul ve hastane açılması için anlaşma yapıldığı belirtilirken bu sayede bölgelerdeki eğitim ve sağlık hizmetlerine de katkı sağlanacak.

İtalya Ve Türkiye Ortaklığı Pekişiyor

Samsung tarafından yapılan açıklamalarda İtalya ve Türkiye ortaklığı dahilinde işlemlerin yapılacağı belirtilirken 4000 öğrenci kapasiteli 4 okulun ve aynı zamanda 900 yatak kapasiteli Samsung Hastanesi'nin bölgede kurulacağı belirtildi.

Özellikle Gaziantep ve Suruç’ta bu konuda büyük bir ihtiyacın olduğu ifade edilirken Samsung tarafından sponsorluğu gerçekleştirilecek olan faaliyetler ile birlikte bölgeye hem eğitim hem de sağlık alanında önemli bir katkı sağlanmış olacak.

Yapılan okulların her birinin bin öğrenci kapasiteli olacağı belirtilirken toplamda 4 bin öğrencinin eğitim alabileceği yeni eğitim alanları oluşturulacak. Konu ile ilgili yapılan açıklamalarda geleceğe yönelik planlar da aktarılırken 6 sağlık merkezinin daha kurulmasının hedeflendiği fakat plan ve projelerin kademeli bir şekilde gerçekleşeceği belirtildi. Bu bakımdan önümüzdeki yıllarda da yine Samsung önceliğinde bölgedeki sağlık ve eğitim alanında yapılan yatırımlar artırılacak.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları