Samsung'un Güncellemesine Verizon'dan Veto!

Samsung, telefonun şarj edilmesini, telefon görüşmesi yapmasını ve kısa mesajlar göndermesini önleyecek Galaxy Note7 güncellemesini 19 Aralık tarihinde sunacak. Fakat Verizon'dan gelen haber tüm dikkatleri bu yöne çekti.

Samsung, yaptığı son açıklamada geri çağrılan telefonların% 93'ünün toplandığını söyledi. Telefonları faydasız kılacak yeni yazılım güncellemesiyle temel hedef ise kalan %7’lik bölümü de toplayarak operasyonları % 100 ile noktalamak. Ancak Verizon, yazılım güncellemelerini engelleyeceğini duyurması Samsung adına yeni bir problem yarattı.

Verizon Güncellemeyi Sunmayacak!

Verizon'un Global Kurumsal İletişim Sorumlusu Jeffrey Nelson, yaptığı açıklamada, hücre servisinin, acil durumlarda kişilerin ihtiyacını giderebilmesi ya da kış için başka bir cihaza sahip olmayabilecek müşterileri korumak amacıyla güncellemeyi sunmayacağını duyurdu. Şirket, Note7 sahiplerine mümkün olan en kısa sürede telefonlarını değiştirmelerini öneriyor ve bu konuda sorumlu olmaya çağırıyor. Fakat Samsung’un yaptırımını da uygulamayarak bu konuda kararı tüketicilere bırakıyor.

Verizon Destek Vermişti

Verizon yaptığı açıklamasa aynı zamanda şimdiye kadar Samsung'un geri çağırma çabalarına destek verdiğini de açıkladı. Verizon sözcüsü, güncellemenin Verizon ve Samsung arasındaki ilişkiyi etkileyip etkilemeyeceğini sorulduğunda ise bu konuda oldukça olumlu konuştu.

Verizon ile Samsung’un yıllardan beri ortak bir çalışma yürttüğü belirtilirken bu ortak çalışmanın küçük bir detayda anlaşama sebebiyle bozulmayacağı ve bu bakımdan herhangi bir krizin yaşanmayacağı ifade edildi.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları