Spotify 2017'de Kâr Hedefliyor!

Müzik söz konusu olduğunda çok sayıda seçenek var. Apple ve Google Play Müzik ile sektörde yarışan Spotify 2017’de kar hedefliyor.

Spotify ilk tanıtım gününden itibaren gelirlerini olabildiğince arttırmay hedeflerken şirket çalışanlarının temel hedefi de bu oldu. Platform büyüdükçe olgunlaştı ve milyoınlarca abone sayısına da ulaşmayı başardı.

40 Milyon Ücretli Abonesi Var!

Ücretli abonesi sayısı 40 milyondan fazla Spotify, kuruluşundan bu yana her çeyrekte kâr zararlarını bildirmeye devam etti. Kullanıcı sayısı artsa da diğer operasyonlar Spotify için hep zarar yazdı. Özellikle müzik lisanslarının ödemeleri yüksek bir miktarda maliyet getirdi.

2017’de Tek Hedef Kar!

Spotify'in mümkün olduğunca büyüme ve genişletme üzerine yoğunlaştığı belirtilirken 2017 yılında kara geçme konusunda firmanın çok kararlı olduğu ifade edildi. Bugüne kadarki süre içerisinde firmanın müzik lisanslarının yanı sıra reklamlar için de yatırım yapması ek bir bütçe ayrılmasına neden olurken bu yatırımlar şirket için başlangıçta zarar olsa da önümüzdeki yıl itibari ile firma bu yatırımlarının meyvesini toplamaya başlayacak. Bu bakımdan 2017 sonrasında Spotify aradaki farkı daha da açarak kar oranlarının arttırabilir.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları