Türk Telekom'dan İddialara Yanıt!

Son dönemlerde Türk Telekom hakkında gündemde pek çok farklı iddia yer alırken Türk Telekom yeni bir açıklama yaptı.

Borçların ödenmediği ve casus yazılım satın aldığı gibi pek çok haberler ve iddialar ile gündemde yer alan Türk Telekom, kullanıcıların ve kamuoyunun bilgilendirilmesi adına önemli bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamada özellikle Amerika Birleşik Devletleri’nden casus yazılım satın alındığı ile ilgili detaylara da yer verildi.

Ekonomide Sorun Yok

Yapılan resmi açıklamada belirtilen bilgilere göre Türk Telekomünikasyon A.Ş’nin borçlarını ödememesi gibi herhangi bir durumun olmadığı belirtildi. Sektörde giderek güçlenen ve yaptığı yatırımlar ile daha fazla kişiye ulaşma imkanı elde eden firmanın üçüncü çeyrek finansal raporlarında da yükseliş yaşandığının görülebileceği açıklandı.

2016 yılının üçüncü çeyreği itibariyle yüzde 11.4’lik bir artışın yaşandığı vurglanırken, firmanın gelirleri 4.1 milyar TL'ye kadar yükselmiş durumda. Açıklamalarda bu konuda önemli bir tepki de gösterilirken yükselen bir markanın ekonomik anlamda borçlarını ödeyememesi gibi bir durumun söz konusu olmadığını tekrar tekrar dile getirildi.

Casus Yazılım Aldı Mı?

Casus yazılım ile ilgili yapılan açıklamalarda ise Türk Telekom'un kişisel verilerin kullanılması ve korunması konusunda anayasaya bağlı olarak işlem yaptığını ve yapılan hiçbir çalışma, ticari anlaşma ya da uygulamada anayasaya karşı bir ihlalin yapılmasının söz konusu olmadığı belirtildi. Türk Telekom tarafından satın alındığı iddia edilen casus yazılımlar ile ilgili haberlerin de gerçeği yansıtmadığı açıklandı.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları