Turkcell Dünyada Bir İlki Gerçekleştirecek!

Sadece Türkiye'nin değil dünya genelinde oldukça etkili operatörlerden birisi olan Turkcell yeni gelişmeler için düğmeye basmış durumda.

Konu ile ilgili özel bir etkinlikte konuşma yapan Turkcell CEO'su Kaan Terzioğlu Turkcell'in sektörde pek çok ilki gerçekleştirdiğini ve önümüzdeki dönemlerde pek çok yeni gelişmenin yine Turkcell tarafından sunulacağını belirtti.

Yatırımlar Artıyor!

Turkcell'in son dönemlerde en çok güvendiği ve yatırımlarını arttırdığı uygulamaların başında Bip adı verilen mesajlaşma servisi yer alırken 11 milyon indirme sayısına ulaştığını açıklanan uygulamanın önümüzdeki dönemlerde çok daha yüksek oranlara ulaşabilecek.

Turkcell'in gelecek dönemlere yönelik yaptığı planlarda ise arama ekranının değiştirilmesi bulunuyor. Türkiye başta olmak üzere Ortadoğu, Balkan ve Orta Asya bölgelerinde önemli yatırımlar yapmayı planlayan marka, aynı zamanda dünya genelinde bir ilki gerçekleştirmeyi amaçlıyor. Dünyada arama menüsünü değiştiren bir operatör bulunmazken Turkcell yapacağı yenilik ile birlikte arama menüsünü de değiştirecek.

Özellikle iOS ve Android işletim sistemlerine yönelik geliştirilen özel bir uygulama ile bu konuda büyük bir yenilik getirecek olan Turkcell, böylece hem arama konusunda farklı bir seçenek yaratacak hem de müşterilerine çağrı engelleme, gelen aramayı tanıma gibi pek çok farklı özelliği de ücretsiz bir şekilde sunabilecek.

Önümüzdeki dönemlerde yeni uygulamayla ilgili daha detaylı tanıtımların yapılması beklenirken Turkcell kuşkusuz bu hamlesiyle Türkiye sınırlarını aşarak dünya genelinde büyük bir ses getirecek.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları