Yandex'te Yükseliş Sürüyor

Son dönemlerde iyi bir atılım içerisinde olan Yandex, 2016 yılında da büyümesini sürdürdü.

2016’nın üçüncü çeyreği ile ilgili mali raporu paylaşan Yandex, ilgili dönem içerisinde yüzde 25'lik bir büyüme oranı yakaladı. Son yıllarda artan büyüme oranları ile dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Yandex, 2016 yılının üçüncü çeyreğinde de bu istikrarını bozmadı ve 19.3 milyar ruble gibi bir gelirin sahibi oldu.

Yıldızı Parlıyor

Son yıllarda artış yaşayan Yandex, yüzde 8 oranında net kar artışı ile 3.8 milyar ruble kâr elde etmeyi başardı. 2016 yılının ilk iki çeyreğinde de yüksek bir büyüme oranına ulaşan Yandex, üçüncü çeyrekte de bu konuda istikrarlı bir şekilde büyüdüğünü gösterirken 2015 yılına bakıldığında yüzde 27’lere varan bir gelir artışı olduğu görülüyor.

Gelir artışının artması firmanın elde ettiği kar oranlarının da daha yüksek olmasını sağlarken dördüncü çeyrekte de benzer bir istatistiğin paylaşılması bekleniyor. Son dönemlerde farklı ülke pazarlarına giriş yapılması ile birlikte operasyonlarını arttıran ve böylece gelir durumunu da iyileştirme imkanı elde eden Yandex, şu an için pazarın önemli güçlerinden birisi olarak görülüyor.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları